KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Väggreliefer 13115521
nr 1311 5521
Väggreliefer
Kurt Lindblom, 8st, Tenn. Signerad Lindblom, 29x43cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 2 mars 2020
kl 18:59:03
24/2 22:45:38
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn